Meditace: Zaposlouchejte se do svého nitra

21.04.2021

Každý den medituj. To se snadno řekne, ale hůř udělá. Tedy pokud jste na to sami a máte si udržet nějaké každodenní rituály ať se děje, co se děje. Pokud Vám chybí vůle a přesto chcete využít jeden z nejlepších prostředků k transformaci mysli a odpočinku, zvolte kouče... nebo průvodce, lektora, poradce, kamarádku, která Vás nenechá ve štychu.

Kamarádka a kouč v jednom

Nedaří se Vám ponořit do meditace a pustit mysl na procházku? Ráda Vás naučím, jak efektivně meditovat, dýchat a využívat mantry pro své dobro.

Proč meditovat? Odpluje stres, připluje zdraví

Meditace je nádhernou cestou k vnitřnímu vyklidnění, rovnováze těla i ducha. Dokáže nabudit tělo k lepší pozornosti, koncentraci a pozitivnímu myšlení. Po psychické stránce se dokážete lépe vyrovnat se stresem, úzkostmi, napětím, emocionální nestabilitou. Ani zlepšení fyzického stavu není pozadu. Meditací posílíte imunitu, zajistíte si stabilitu krevního tlaku a dokonce zpomalíte proces stárnutí. Meditace se může stát účinným pomocníkem, jestliže jste se rozhodli dodržovat zdravý životní styl.

Meditace Vás přiblíží k vesmíru i k sobě samým. Změní Vám život k lepšímu.

Ideální metodou, díky které navýšíte své vibrace, intuici a dokážete se zaposlouchat do řeči svého těla, je právě meditování. Své schopnosti naslouchat navíc zlepšíte i vůči ostatním. Kritika Vás nerozhází jako dřív, dokážete vyrovnaně reagovat a posílit tak své zdravé sebevědomí. Porozumíte sami sobě.

Pro ty, co hledají důkazy, mám i odbornější vysvětlení neutrálního meditativního stavu. Představte si omáčku, v níž se smísí energie endokrinního systému a nervového systému tak, že to ovlivní mozek a mysl se dostane do blaženého meditativního stavu. 

Zapojte mantry a uzdravujte se svým hlasem

Zakazují Vám doma zpívat? Říkají Vám, že zpíváte hezky, ale dlouho? Nebo se snad stydíte? Vyzkoušejte mantry - mystická slova nebo slovní spojení, která dokáží rozvibrovat Vaše nitro. V Naam józe poznáte mantry v jazyce Gurumukhi a v Sanskrtu. Jsou jednoduché, zvládne je opravdu každý. Nevěříte? Vyzkoušejte si meditaci se zpíváním manter na vlastní kůži.

Pokud na to chcete jít víc vědecky, vězte, že díky mantrám aktivujete parasympatický nervový systém (to je ten, díky kterému odpočíváme) a snížíte činnost sympatického nervového systému (to je ten, co Vám dokáže rozbušit srdce a nabít Vás energií). Ocitnete se v absolutní rovnováze, kterou v dnešním uspěchaném životě všichni tolik potřebujeme. Až ze sebe vydáte zvuk mantry, vibrace zvukových vln se začnou přenášet přesně tam, kam mají, abyste se cítili vyrovnaně. Prodlouží se Vám dech. A to je u meditace žádoucí.

Věděli jste, že zpíváním manter vlastně provádíte reflexologii ve svých ústech a ovlivňujete 84 meridiánů?

Souznění meditace a Naam jógy

Popusťte uzdu svým myšlenkám a při meditaci se zaměřte také na dech, zvuky a třeba i na pohyb nebo symboly prstů. Že jste se nikdy při meditaci nehýbali? Při Naam józe je to možné. Dokonale se uvolníte a dokážete si odpočinout a obnovit energii tělu i duši.

Chcete vyzkoušet Naam jógu?

Vítáni jste jak na skupinové, tak individuální lekci. Klikněte si pro víc informací