Potíže s kůží? Zaměřte se na své vnitřní zdraví

19.05.2021

Věděli jste, že kdybyste změřili plochu kůže dospělého člověka, dostanete se na 1,6 - 1,8 metrů? Aby ne, když chrání celé tělo před vnějším prostředím a jeho nástrahami. Ale aby vám kůže dobře sloužila, měli byste jí věnovat dostatečnou péči. Nemluvím teď o hygieně nebo použití vhodné kosmetiky. Na pořadu dne je vnitřní péče o kůži. Když budete mít zdravou kůži, rozzáří se vaše pokožka a vitalita na sebe nenechá dlouho čekat.

Kůže je zrcadlo do duše

Co se odehrává uvnitř těla, se s velkou pravděpodobností ukáže navenek - na kůži. Prostřednictvím jiného zabarvení, ekzémů, vyrážky, zhrubnutí, šupinatění, tvoření barevně odlišných map, maštění nebo dokonce mokváním kůže se mohou projevit špatně fungující plíce nebo tlusté střevo.

  • Plíce - jejich hlavní funkcí je přijímat kyslík a vydechovat oxid uhličitý a jiné zplodiny.
  • Tlusté střevo - pracuje na formování a vylučování zbytků potravy, které už tělu neposlouží.

Pokud se tyto dva životně důležité orgány přetíží, nestíhají zpracovávat toxiny. Tělo se začne čistit svou vlastní cestou - přes játra, ledviny, lymfatický systém a samozřejmě přes kůži, která se stává jakýmsi nouzovým východem. Pokud se tak děje a pokožka nevypadá, jak by měla, zpozorněte! Dává vám najevo, že si tělo zaslouží lepší péči v podobě kvalitní stravy a celkově zdravého životního stylu.

Nikdo vás nenabádá k dietám. O tom to není. Jen si začněte vybírat kvalitní potraviny, které vám doplní živiny, hydratují celou vaši tělesnou schránku. Vaše vnitřní prostředí a kůže potřebuje hlavně:

  • Vitamín A - antioxidant vznikající z betakarotenu chrání kůži před slunečním zářením. Chcete se zdravě opalovat? Začleňte do jídelníčku potraviny s vitamínem A. K tomu si přečtěte tento článek.
  • Vitamín C - má příznivý vliv na kolagenová vlákna a tím pevnost a pružnost pokožky.
  • Vitamín E - antioxidant, který dokáže bojovat s oxidačním stresem a dodává vitalitu.
  • Zinek, selen, hořčík, vápník - minerály, s nimiž se organismus dostává do rovnováhy, regulují únavu, ale naopak i spánek, podporují zdravý růst vlasů, nehtů, regeneraci kloubů, svalů a v neposlední řadě i vzhled pokožky.
  • Chlorofyl - ulevuje všem, kteří trpí na kožní potíže, a to jak při vnitřním, tak vnějším užívání.

Lehce naředěným práškem z chlorelly nebo ječmene je vhodné potírat odřeniny, řezné rány a další oděrky na kůži, které vyžadují regeneraci.


Všechno v jednom? Zelené potraviny to dokážou

Není nutné vzít útokem lékárnu a zásobovat se vším, co jsem vám tu vypsala. Vhodným, a pro mě vlastně nejlepším a nejoblíbenějším, zdrojem všech těchto prospěšných látek, jsou zelené potraviny

  1. Řasa Chlorella pyrenoidosa – je nabitá živinami a nerozpustnou vlákninou. Když k ní budete dostatečně pít, můžete se spolehnout na jemné, ale účinné čištění střeva. A jak už jsem psala výše, zdravé střevo rovná se zdravá pokožka. Řasa chlorella detoxikuje, to znamená, že posbírá toxiny a zplodiny z vašeho metabolismu a vyloučí je ven. Prostě ví, co do vašeho těla nepatří.
  2. Mladý ječmen –  zásobuje tělo enzymy pro látkovou výměnu a regeneraci. Dokáže vaše tělo ráno nastartovat a večer ho připravit na výživný spánek. Doplní vám vitamíny, minerály a podpoří veškeré uzdravovací procesy ve vás.

Jak vám můžu osobně pomoci

Jsem letitou uživatelkou a distributorkou těch nejkvalitnějších zelených potravin na trhu. Nabízím jen ty, které prošly šetrným zpracováním, bez použití jakýchkoli aditiv. Chcete zkusit zelené potraviny a zlepšit svůj zdravotní stav i vzhled? Kontaktujte mě.

Kontaktovat mě můžete také prostřednictvím formuláře: