top of page

Zamyšlení v rozhovoru

Aktualizováno: 9. 6. 2022

Oslovila mě Adéla Chytilová, autorka FB stránky Sebe-láska, jestli bych odpověděla na pár otázek pro článek na její nový web, který je momentálně ve výstavbě.

Ano ano ano! Tohle jsem nikdy nedělala, to mi určitě půjde! Jak by řekla Pipi Dlouhá Punčocha. 🙂

Ponořila jsem se do sebe sama díky otázkám, které mi Adél poslala. Tímto moc děkuju za příležitost si zavzpomínat a zamyslet se nad zajímavými otázkami.


Na začátek, možná složitá otázka, kdo je Miri?
Miri je žena, tvůrkyně svého života, maminka 3 dětí, praštěná holka, která touží žít život plný zázraků a kouzel, radovat se a každý den začínat znovu a ještě lépe. 🙂
A touží po tom, aby tohle žili i lidé kolem ní, ideálně pak na celé planetě. Věřím, že by tak byl život jedno velké krásné dobrodružství plné smíchu, radosti a nekonečných možností.

Jak jsi dostala k seberozvoji?

Díky svým psychickým problémům.
Cesta mě zavedla k psychiatrovi, ale už jsem tušila, že tudy cesta dlouhodobě nevede a hledala jsem jiné způsoby. Přišla mi do cesty homeopatie, práce s kyvadlem, čistění čaker, karty a konstelace. Lidé, co tohle praktikovali. A tam se mi otevřel svět nových možností.
Měla jsem takové vlny. Když mi bylo zle, tak jsem hledala pomoc a když se mi ulevilo, tak jsem polevila.
Ale pak přišlo nevyhnutelné a po porodu první dcery, kdy jsem si sáhla na psychické dno, jsem se vnitřně rozhodla, že už udělám ten krok dopředu a nebudu se vracet. Motivace byla velká.
Měla jsem poporodní depresi, ale vlastně šlo o to, že se mi otevřely věci, které jsem do té doby neřešila a tak jsem si řekla o pomoc. Tenkrát jsem šla za léčitelkou, že jsem plně rozhodnutá, že do toho jdu naplno, a ona mě zastavila a řekla, že si mám nejprve dořešit psychiku klasickou cestou a pak ať přijdu. Byla to ta nejlepší rada. Našla jsem úžasnou psycholožku a rok intenzivně pracovala s ní. Do toho jsem začala zkoumat více bylinky, aromaterapii, různé dechové techniky a najednou šlo všechno směrem nahoru. Já říkám, že mi zachránila mou mysl, která ovládala pak zbytek celého mého těla a bytí.

Jaká byla malá Mirečka, co prožívala v dětství?

Tohle období je pro mě stále zahaleno závojem. Je takové mlhavé. Ale přeci jen, něco se odkrývá, po tolika letech seberozvoje 🙂
Byla jsem dost vzteklá a brala jsem si věci osobně. Všechno bylo na mě špatně. Tak jsem si připadala já. Odmala jsem trpěla pocitem méněcennosti a myšlenkami na sebevraždu. Tyhle myšlenky pramenily z toho, že jsem chtěla přivolat pozornost, volala jsem a žadonila o pozornost a uznání, ale nedokázala jsem se vyjádřit jinak než pláčem, depresemi a jakýmsi vzdorem. Taky z toho, že jsem se nedokázala smířit s tím, že by mě někdo neměl rád a z pocitů viny, že jsem celá špatně. 🙂 Byla jsem taková všude napůl. Ani né moc drsňačka, ani né hodná holka. Chtěla jsem být rebel, ale vnitřně jsem se bála odmítnutí. Neustále někde mezi dvěma světy.
Zároveň když jsem měla přátelství, tak jsem byla hodně panovačná a strašně náladová a přátelství pak dlouho nevydrželo.

Zabýváme se různými technikami při své práci s klientkami, můžeš nám je více přiblížit?

Zabývám se úžasnou metodou Access Bars a dalšími Access Consciousness nástroji, ty pomáhají odhazovat právě tyhle negativní soudy o sobě samých a ve zkratce boří veškeré úhly pohledu, z kterých fungujeme a tvoříme si svůj život. Když máme na něco úhel pohledu, názor, hodnotíme, tak nemůžeme tvořit nic jiného než to a doslova těmi soudy a hodnocením vytváříme zlo. A těmihle nástroji jdeme do bodu nula, kde není žádné hodnocení, soud, přesvědčení a ptáme se co jiného je tady možné? :) Velmi dynamická metoda k rychlé změně a úlevě.
Baví mě také tanec a hudba, což je propojeno v ženském tanečním konceptu Loona Dance, jehož jsem lektorkou. Baví mě na tomhle tanci, že opravdu vede ženu ke své přirozenosti a dostává ji z hlavy do těla, což je jeden z nejdůležitějších momentů. Když si žena začne uvědomovat své tělo, jaké je, jak se v něm cítí a začne se s ním spojovat, mít ho ráda. A také je tu nádherné propojování žen. Kdy je tohle propojení často vykročení z komfortní zóny, protože jsou ženy někdy zvyklé soupeřit mezi sebou, berou se jako konkurenci nebo si připadají nedostatečné. A tady je to vede k pozorování a inspiraci od druhých a dovolení si projevit se opravdově.
Ráda take pracuji s numerologií. Zabývám se energiemi planet, které máme dány do vínku a díky kterým se můžeme lépe poznat. Jde o takovou mapu k sobě samým a ideálně pak tuhle mapu používat v běžném životě a zažívat aha momenty. Jak v kterých situacích fungujeme a proč a jak to změnit. Byly nám dány dary, které z planet zjistíme a také výzvy, kterými se můžeme přestat nechat ovládat, když si je uvědomíme.
O tom je Planetárium duše, jak se tahle moje služba jmenuje.

Co máš na sobě skutečně ráda?

Co mám opravdu, ale opravdu na sobě ráda je dar neustále začínat znovu. Spadnu a za chvíli se zvednu a jdu dál a hledám nové možnosti. Vidím jasný cíl a jdu za ním, překážky neuznávám, buď je zdolám, nebo je obejdu anebo to zabalím a jdu jinou cestou. Jdu prostě neustále dopředu. Za tuhle kvalitu jsem velmi vděčná.
Také mám ráda svůj entuziasmus hraničící s mánií. 🙂 Když se pro něco nadchnu, tak jsem jak pochodeň co dokáže zažehnout plamen dalším pochodním.
Mí přátelé ovšem tohle někdy jako kvality nevnímají a tyhle mé vzestupy a nadšení a jasné vize často končící úprkem a rychlými změnami a rozhodnutími, jsou dost matoucí a náročné (smích 🙂)
Ale praví přátelé zůstávají a berou mě jaká jsem a já jsem jim za to ohromně vděčná. 🙂

Máš nějaký osobní návod na štěstí?

Návod na štěstí mám!
Buďte prostě šťastní, nehledejte v tom vědu. Jakou lehkost můžete vnést do každé situace svého života? Co když i ten největší propad přináší nové nečekané možnosti? Co když všechno do vašeho života přichází právě proto, abyste mohli být šťastní? Žádáte si změnu a ta často přichází po něčem, co je třeba pustit, přenastavit, ukončit. Jenže my to prožíváme jako utrpení namísto toho, abychom se jen ptali...co krásného za tím vším je, co nevidím? Kolik radosti dnes můžu prožít? Jak se to ještě zlepší? A jako nejzásadnější rada na štěstí je být vděčný.
Nevěřte mi, zkuste to sami. 🙂

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page